Rodzaje czekolad

Czekolady bez cukru

Biała

Czysta śmietankowa, z orzechem laskowym, z migdałem prażonym, z maliną liofilizowaną.

Mleczna 33,6% cocoa

Czysta, z laskowym, z migdałem, z maliną, z truskawką, z żurawiną, z kokosem

Gorzka 83,9% cocoa

Czysta, z laskowym, z włoskim, z migdałem, z maliną, z truskawką, z wiśnią, z żurawiną, z imbirem.

Czekolady GRAND CRU- wybór najwyższej jakości ziaren kakao o unikalnych cechach wynikających ze specyfiki regionu, gleby  i plantacji oraz pory i sposobu zbioru.
Ziarna Grand Cru- każdego roku są inne, wyjątkowe. Fakt, że ziarna pochodzą z jednej wyjątkowej plantacji, pozwala zaoferować unikalne nuty zapachowe czekolady, które ewoluują w czasie jak wino.

Gorzka 81% / bez lecytyny/criollo. PERU

Organiczna czekolada z obrabianych prymitywnymi metodami ziaren kakaowców z Peru, z dużym udziałem Criollo. Bardzo mocny smak i zapach, delikatnie kwaśna.

Gorzka 75 % /Los Palmaritos/ DOMINIKANA

Ekskluzywna ciemna czekolada z plantacji LOS PALMARITOS w Republice Dominikany. Jest otrzymywana z bardzo rzadkiej odmiany kakaowca uprawianej w surowych warunkach górskich.

Gorzka ciemna 70% / San Martin/PERU

Czekolada ciemna z ziarna pochodzenia z regionu San Martin w Peru. Ekskluzywna odmiana o wyjątkowo szerokiej gamie aromatów- czerwonych jagód, miodu z nutą wanilii. Odczuwalna, ale przyjemna kwaśność dominująca nad goryczką.

Gorzka ciemna 70 % /bez lecytyny/ Los Bejucos/ Dominikana

Czekolada o mocnym smaku z kakaowców pochodzących z Dominikany. Kwaśność zrównoważona delikatną goryczką i nutami suszonych owoców. Minimalnie cierpka.

Mleczna 46% cocoa/ bez lecytyny/ Dominikana

Czekolada została wyprodukowana z ziaren kakaowca z regionu Los Bejucos z Republiki Dominikany. Głęboki mleczny smak, nuty karmelu i suszonych owoców. Ceniona przez koneserów.

Mleczna 39% / Peru

Ekskluzywna odmiana z regionu San Martin w Peru. Intensywny i wyrafinowany smak, którego lekka kwaśność łagodzi mleko. Nuty czerwonych owoców z akcentami kawy i wanilii.

Ciemna 72 % /Venezuela

Ziarna kakao z plantacji w zachodniej Wenezueli, gdzie stała , wysoka temperatura i wilgotność zapewniają łagodny smak z nutami orzechów laskowych i migdałów. W tle można wyczuć akcent czerwonych jagód i przypraw.

Czyste czekolady 100 % / bez lecytyny/ bez cukru

Amazonia / PERU/ 100 % cocoa / Grand Cru

Miazga ze znaczną zawartością ziaren Criollo o łagodnym , ale trwałym aromacie. Wyraźnej, lecz nie agresywnej goryczce towarzyszy delikatna, przyjemna kwaśność.

Los Bejucos/ Dominikana / 100 % cocoa/ Grand Cru

Ziarno z Republiki Dominikany o intensywnym, wyrazistym smaku ze zrównoważoną kwaśnością i goryczką z nutą owocową.

Sur del Lago/ Venezuela / 100% cocoa / Grand Cru

Ziarna z Wenezueli posiadają głęboki profil aromatyczny, bardzo przyjemny i trwały. Lekko wyczuwalna kwaśność i cierpkość.

Ekwador / 100 % cocoa / Single  Origin

Ziarna o intensywnej goryczce i silnym smaku, podkreślone nutami kwiatowymi i umiarkowaną kwaśnością.

UGANDA/100% cocoa/ Single Origin

Ziarna 100% o subtelnej goryczce, która harmonizuje z pełnym i czystym smakiem cacaote.

Single - origin

Ziarna kakaowe Single origin pochodzą z jednego kraju, często z zaskakującymi nutami aromatycznymi oraz specyficznymi cechami wynikającymi z warunków na plantacjach , rodzaju odmiany kakao i sezonu zbiorów, co pozwala zaoferować wyjątkowe czekolady o silnej osobowości.

Dominikana /Ameryka środkowa

Gorzka 75%- najlepsza odmiana- Hispaniola z najlepszych plantacji w prowincji Duarte w Dominikanie. Subtelny, lekko kwaśny smak z nutą wanilii, intensywny aromat kakao i czekolady z końcowym akcentem świeżych owoców.

Ekwador/ Ameryka Południowa

Gorzka 74% /odmiana Nacional  „sabor Arriba” ze środkowego Ekwadoru o typowym smaku forastero. Profil kwiatowy z lekką goryczką, lekko kwaśny i przyjemnie cierpki , długo cieszący podniebienie.

Gorzka 71 %- ziarna z plantacji Sambirano w północno-wschodnim rejonie Madagaskaru

Kakao proszek– typowe dla Ekwadoru kakao sabor arriba o typowym smaku odmiany Forastero – intensywny profil aromatyczny z długo zostającymi w ustach nutami pełnego smaku kakao single-origin.

Peru / Ameryka Południowa

Kakao proszek o czystym , naturalnym smaku, lekko kwaśnym z nutą wanilii. Kolor jasnobrązowy.

Sao Tome / Afryka /Wyspy świętego Tomasza i Książęca

Gorzka 71% – ziarna z rajskiej wyspy z klimatem idealnym do uprawy najlepszych odmian kakao w Afryce. Efektem jest aromatyczna czekolada dla prawdziwych koneserów o wyraźnej goryczce i typowym aromacie kakao z nutą tytoniu.

Uganda / Afryka

Gorzka 78% / Uganda – stanowiące esencję Afryki ziarno z górskich rejonów Ugandy. Daje wyjątkowy wyrazisty i intensywny  smak z przyjemną słodką nutą.

Madagaskar / Afryka

Gorzka 71 %- ziarna z plantacji Sambirano w północno-wschodnim rejonie Madagaskaru. Zrównoważona  kwaśność , goryczka i słodycz dość intensywna, mocny aromat i smak. Lekka nuta świeżych owoców.

BIO

Szanujemy naturę na każdym etapie uprawy i produkcji. Gwarantujemy identyfikowalność  naszych składników i certyfikację łańcucha dostaw. Nie stosowana jest chemiczna ani mikrobiologiczna obróbka, produkcja jest zgodna z naturą na każdym etapie, od uprawy, przygotowania i przechowywania ziaren, aż do ich  ostatecznego przetworzenia.

Kakao/ Nibs BIO

Pokruszone, prażone ziarna kakaowe, wyłuskane i oczyszczone, zanim wykiełkowały. Przyjemnie chrupiące o charakterystycznym, czystym smaku prażonego kakao.

Ciemna BIO 70%

Organiczna czekolada ze starannie  wyselekcjonowanych ziaren kakaowca. Wyjątkowo bogata receptura. Mocny, bardzo indywidualny, intensywny aromat.

Ciemna BIO 81%/ Grand Cru

Amazonia/ Peru- Organiczna czekolada  z obrabianych prymitywnymi metodami ziaren kakaowców z Peru z dużym udziałem Criollo. Bardzo mocny smak i zapach, delikatnie kwaśna.

Mleczna 32% BIO

Unikalne owoce kakaowca z Peru, obrabiane prymitywnymi metodami dają czekoladę, której walory smakowe są zaskakujące. Delikatna, lekko cierpka kwasowość, bardzo mocny smak i zapach.

Biała BIO

Biała czekolada o silnym smaku mleka z farm organicznych. Widoczne nasionka organicznej wanilii z Madagaskaru.

Nasze wyroby

Trufle królewskie z rumem, trufle crunchy, trufle kokosowe, śliwka w rumie i czekoladzie, delicje śliwkowe, orzech laskowy w czekoladzie mlecznej b/c, orzech laskowy w czekoladzie gorzkiej(83,9% cocoa) b/c,  orzech włoski w czekoladzie 83,9% cocoa b/c, migdał prażony w czekoladzie mlecznej z cynamonem, migdał prażony w czekoladzie gorzkiej b/c, dukaty piemonckie, kremy czekoladowe:  czeko-orzech, czeko-malina, czeko-migdał. Mango w deserowej czekoladzie, skórka pomarańczowa w mlecznej czekoladzie, skórka pomarańczowa w gorzkiej czekoladzie, blok rumowy, czekolada szampańska. Praliny: kawowe, malina-chili, pistacja, rumowe, lizaki dla dzieci, czekadełko do mleka,

DOMINIKANA

W Republice Dominikany produkuje się poszukiwane i delikatne ziarno o wielu specyficznych smakach. Różnorodność geograficzna kraju powoduje, ze ziarna z każdego z rejonu są inne. Jedne z najlepszych ziaren GRAND CRU znaleziono w regionie Los Bejucos, w którym panuje subtropikalny klimat z wilgotnością 80 %, a trzy podziemne rzeki stale nawadniają glebę. Ziarna z Los Bejucos maja przyjemny, czysty kolor i bardzo mocny profil aromatyczny. Ziarna te otrzymały certyfikat Chronionej Nazwy Pochodzenia.

PERU/ Amazonia

Na plantacjach w Peru ciągle utrzymują się autentyczne i oryginalne aromaty. Najstarsze i najbardziej pożądane ziarno CRIOLLO z peruwiańskich obszarów Amazonii jest produktem uprawianym w klimacie tropikalnym. Ziarno to było zbierane już 3000 lat temu , gdy rosło jeszcze dziko. W dzisiejszych ziarnach z Peru udało zachować się autentyczny i oryginalny smak ziaren pierwotnego kakao, nadal uprawianego przez społeczność Mayo Chincipe.

Peru/ region SAN MARTIN

Z tego regionu ziarna słyną  z bardzo szerokiej gamy aromatów.

VENEZUELA/region- Sur del Lago

Wyjątkowa odmiana ziaren kakao, zrodzona w bujnych plantacjach na południowy wschód od jeziora Maracaibo w Wenezueli. Unikalny ekosystem, w którym ostry klimat Andów miesza się z ciepłym i wilgotnym środowiskiem słodko-słonego pływowego jeziora Maracaibo. Stałe wysokie temperatury i duża wilgotność nadają ziarnom wyjątkowo bogaty profil aromatyczny.